Italia

Florencja Piazzale Michelangelo – najsłynniejszy punkt widokowy

Są widoki, które chciałabym oglądać codziennie. Najlepiej zaraz po przebudzeniu lub wieczorem w nagrodę po pracowitym dniu. Wyjść na balkon z filiżanką kawy w ręce i patrzeć. Po prostu patrzeć i nic więcej. Czy mając takie cuda na wyciągnięcie ręki można się smucić?

Najsłynniejszy punkt widokowy Florencji – Piazzale Michelangelo znajduje się po drugiej stronie rzeki na zboczu wzgórza. Przed wschodem słońca odwiedzają go zakochani ceniący intymność, a przed zachodem słońca zakochani, którym nie przeszkadzają tłumy innych zakochanych 🙂

Bez względu na porę Piazzale Michelangelo oferuje niezapomniany widok na Florencję.

Panorama obejmuje całe miasto. Ponad dachami domów góruje wieża Palazzo Vecchio, ośmiokątna kopuła Duomo, kościół Santa Croce. W wodach rzeki Arno przeglądają się mosty na czele z Ponte Vecchio. Z lewej strony widać fortecę di Belwedere, a w pogodne dni można podobno dostrzec nawet Apeniny.

Z centrum Florencji na Piazzale Michelangelo można dotrzeć samochodem, autobusem lub na piechotę. W lutym spacer był czystą przyjemnością. Temperatura krążyła w okolicy dwudziestu stopni, świeciło słońce, tylko chodzić. Gdybyśmy szli nie przystając co chwila, by popatrzeć na oddalające się budynki, zrobić zdjęcie, poachować jak tu pięknie, spacer trwałby 25 minut, a tak wyszło dłużej.

Wizyta w lutym ma jeszcze inne zalety – placu nie wypełniają stragany z pamiątkami, nie ma tłumów i nie trzeba czekać bez końca na wolny kadr. Parę osób patrzących w tę samą stronę, my, panorama Florencji, a pośrodku pomnik na cześć Michała Anioła z odlanym z brązu Dawidem na szczycie.

Pamiętasz scenę w pociągu z filmu „Dzień świra”? Stałam, stałam, stałam, patrzyłam, patrzyłam, patrzyłam.

Za plecami pani muzyk wygrywała cuda na gitarze. „Ja? Nie. Ekstra!”. 🙂

Jeżeli do tej pory nie zakochałeś się we Florencji, bo: tłum, żar z nieba, ceny i sceny, to na Piazzale Michelangelo zmienisz zdanie. Florencja widziana z góry jest wyjątkowym doświadczeniem.

Aj bym zapomniała. I nie zapomnij o kawie! W takich okolicznościach przyrody pije się, się pije, się pije.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *